Mit ér egy weblap látogatottság nélkül? Annyit, mint egy üzlet vevők nélkül.
Ma már szinte minden az interneten keresztül intéződik, ezért a weboldalak és a keresőoptimalizálás jelentősége felértékelődött. A keresőoptimalizálás (Search Engine Optimization, röviden SEO) egy olyan tevékenység és folyamat, amellyel javíthatjuk a weboldal megjelenését a keresőkben, a nem fizetett (azaz organikus) keresési eredményekben. Lássuk, hogyan működik!
Egy optimális weboldal a látogatók és a keresőmotorok számára egyaránt logikus, minőségi tartalommal rendelkezik, megfelelő tartalomkezelő rendszerrel dolgozik, valamint az informatikai háttere is megbízhatóan működik.
A keresők kulcsszavak alapján listáznak ki számunkra releváns oldalakat, a következő szempontok figyelembevételével:
Ha azon töröd a fejed, hogy hogyan lehetne a keresőmotorokat becsapni, akkor rossz úton jársz. Az alább felsorolt trükkökkel hosszú távon biztosan a találati listák legvégén találod majd a honlapodat:
Talán nyilvánvalónak tűnik, mégis hajlamosak vagyunk mereven a céljaikra koncentrálni ahelyett, hogy átgondolnánk a következő két kérdést.
A keresőoptimalizálást nem csak a weblapon (on-site SEO), hanem az oldalon kívül (off site) is el kell végezni. Ide tartoznak a közösségi média csatornái, mint például a Facebook, vagy a Twitter.
A jó domain név rövid, könnyen megjegyezhető, esetleg kulcsszót is tartalmaz. Ha az oldalunk „www” előtaggal (például www.adwordsblog.hu) és anélkül is (adwordsblog.hu) elérhető, a duplikáció elkerülése érdekében adjuk meg az előnyben részesített elérési útvonalat!
Az asztali számítógép és notebook mellett, egyre több figyelmet kap a mobil eszközök és tabletek optimalizálása, hiszen a keresések nagy része ezen történik.
A találati listán az oldalad címe (title) és rövid leírása (meta description) jelenik meg az érdeklődők számára, ezért az oldalad első igazi bemutatkozása itt kezdődik.